skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Ибраимоски: Недозволиво е јас да бидам министер за труд и социјала наместо Царовска
Девет години затвор за Ѓоко Поповски за случајот „Триста“
Меркел повторно разговарала со Заев и со Ципрас
За партијата на Села именувањето „Ilinditase“ е скандалозно, за Османи звучи албански
Димитров бара мудрост и нерви пред средбата со Коѕијас
За македонската Влада е прифатливо „Илинденска“, грчката бара име од пакетот на Нимиц
Коѕијас: Да прифатиме еден од предлозите на Нимиц
ДЗСИ: Катлановска бања пак може да згрижува и лекува пациенти
1ТВ стартува со вечерни вести во 22 часот
1ТВ со нови авторски содржини на програмата
Инструкции како да ја гледате 1ТВ на вашиот ТВ приемник
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
1ТВ на 13 канал на МахTV
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ ЌЕ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; NEOTEL
_ Sante+ (1050 x 150)

МАКЕДОНИЈА

Метална ограда пред судот пред утрешната одлука за Груевски

22.05.2018

Попладнето пред Основниот суд Скопје 1 беа поставени метални огради. Ова се случува непосредно пред утрешното изрекување на пресудата за поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“. Нема официјална најава...

Ибраимоски: Недозволиво е јас да бидам министер за труд и...

22.05.2018

Пратеникот Самка Ибраимовски, упатува жестоки критики кон министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска...

Гелевски: Министерството за култура не може да се третира...

22.05.2018

Никола Гелевски од „Јадро“, асоцијацијата која протестираше против реконструкцијата во Владата во однос на Министерството...

Предлогот за реконструираната Влада испратен до Собранието

22.05.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево го испрати предлогот за промена на составот на Владата до Собранието...

Следете ги најновите информации од Македонија и светот-Ве...

22.05.2018

Вести на 1ТВ во 22:00 часот. Следете ги најновите и најважните настани и случувања во...

1tvbanner

БИЗНИС

Бежоска седна во гувернерското столче на Народната банка (Видео)

22.05.2018

По три стана, дебели банкарски депозити, моторни возила и кредити, поседуваат стариот и новиот Гувернер на Народната Банка. Богов има два стана во Скопје од 88 и 170 квадрати и...

Анѓушев: Владата ќе направи напори за заем на „Југохром“ ...

22.05.2018

Владата преку инструменти на Македонската банка за поддршка на развојот, во рамки на своите надлежности,...

Владата не го продава уделот во Телеком

22.05.2018

Владата на Република Македонија не го продава уделот на државата во Македонски Телеком, а таква...

ЕЛЕМ бара намалување на цената на струјата

22.05.2018

Елем побарала од Регулаторната комисија намалување на производствената цена на струјата за 1,5% или за...

Ангеловска-Бежоска: Предизвик за спроведување успешна и н...

22.05.2018

Продолжување со спроведување на успешна и независна монтерна политика во насока на остварување на законски...

1tvbanner

СВЕТ

Индија: Најмалку десет лица починаа од смртоносниот вирус Нипах

22.05.2018

Најмалку десет лица починаа на југот на Индија од досега малку познатиот вирус Нипах, додека околу сто лица се во карантин, соопштија денеска локалните власти во Индија. „Тајм оф Индија“...

Кандидатот за премиер на Италија обвинет за фалсификување...

22.05.2018

Кандидатот кого антиинституционалното Движење Пет ѕвезди (М5С) и десничарската популистичка партија Лига го предложија за нов...

Шведска подготвува брошура во случај на криза или војна

22.05.2018

Шведска подготвува брошура за тоа како треба да постапат жителите во случај на криза, вклучувајќи...

Монета со „врховните лидери“ за средбата Трамп – Ким

22.05.2018

Белата куќа изработи комеморативна монета за претстојната историска средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и...

Дачиќ: Нема никакво тргување со ЕУ поради членство

22.05.2018

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, изјави дека од страна на Србија нема никаква...

1tvbanner

ЖИВОТ

Лондон – најзелениот град во Европа (Фото)

22.05.2018

Лондон заслужено ја носи титулата најзелен град во Европа, оти 40 отсто од неговата површина е прекриена со зеленило, и се проценува дека има околу осум милиони дрвја. Иако е...

Четиригодишно дете тешко повредено на булевар „Борис Трај...

22.05.2018

Четиригодишно дете е тешко повредено синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје откако во него...

Возач и сопатник загинале во сообраќајка во Скопје

22.05.2018

Возач на патничко моторно возило и сопатник загинале во една од вкупно 10 сообраќајки случени...

Земјата под закана – Британија воведува стратегија ...

21.05.2018

Британскиот министер за одбрана Гевин Вилијамсон денеска изјави дека ќе бидат зголемени воените ресурси наменети...

Галички кашкавал, „станушина“ и македонски мед на „Тера М...

21.05.2018

Галички кашкавал, вино „станушина“ и мед од Македонска медоносна пчела, се само дел од нашите...

1tvbanner

КУЛТУРА

Македонска вечер во ресторан во Брисел

22.05.2018

Ролат од суви везени пиперки, варен кромид со сос од вински оцет, колач од лутеница, полент модар патлиџан со гравче и јагнешка коленица, сладолед од кадаиф. Вака отприлика изгледа менито што нашиот готвач Дејан...

Почнува петтиот меѓународен „Малински фото фестивал“

21.05.2018

Вечерва официјално ќе биде отворен петтиот „Малински фото фестивал“, со клупската изложба на фотографии од...

Францускиот режисер Лик Бесон обвинет за силување

20.05.2018

Познатиот француски режисер Лик Бесон (59) е обвинет за силување од страна на анонимна актерка....

Едукативна тура низ палатите на старо Скопје за Денот на ...

20.05.2018

Центарот за научни истражувања и промоција на културата „Хамеус“ денеска организира едукативна тура низ „Палатите...

„Турандот“ на Мајските оперски вечери

19.05.2018

Првенката на Операта Весна Ѓиновска-Илкова ќе настапи во насловната улога на „Турандот“ која вечер од...

1tvbanner

ШОУ БИЗНИС

Ања Ветерова: Покажа задник за медал! (ФОТО)

22.05.2018

Некогаш малата, а сега веќе голема Ања Ветерова, големината ја покажа и со оваа фотографија која ја имаше објавено на нејзиниот Инстаграм профил. Ова е можеби досега најпровокативното издание на...

Тамара Тодевска: Точно е, бремена сум!

22.05.2018

Македонската поп-ѕвезда Тамара Тодевска е бремена по вторпат. Популарната пејачка ја потврди убавата вест за...

Твитерџии „пукнаа сеир“ за Кралската свадба! (ВИДЕО)

22.05.2018

„Доста време ерген одев“ оваа песна најдобро му доликува на принцот Хари со оглед на...

ВИДЕО: Македонскиот јутјубер GP достигна 1 милион прегледи!

21.05.2018

Она што многумина не го очекуваа навистина се случи. По повод 50.000 следбеници на својот...

Убавица: Еве како изгледа ќерката на Ирена Спировска како...

21.05.2018

Оваа година водителката Ирена Спировска има добра причина за прослава. Нејзината ќерка Зорица Спировска која...

1tvbanner

СПОРТ

Точно една година од смртта на Ники Хејден

22.05.2018

Ники Гејден на 17 мај доживеа тешка повреда кога возејки го својот велосипед во Римини беше удрен од страна на автомобил.Пет дена подоцна премина од последиците на свој 36 години....

Венгер доби наследник на клупата на Арсенал

22.05.2018

Арсенал по 22 години го промени тренерот, бидејки топџиите ги напушти Арсен Венгер. Следната сезона...

Пелегрини во Вест Хем

22.05.2018

Мануел Пелегрини од денеска и официјално е нов менаџер на премиерлигашот Вест Хем. Чилеанецот и...

Буфон се поблиску до ПСЖ

22.05.2018

Легендарниот голман Џанлујџи Буфон е на чекор до трансфер во францускиот шампион Париз Сент Жермен....

Кливленд подобар од Бостон за изеначување во финалето на ...

22.05.2018

Кошаркарите на Кливленд изедначија на 2-2 против екипата на Бостон во филането на источната конференција,...

Back To Top