skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Заев дециден: Јас кажувам дека Груевски ќе биде вратен!
Се појави снимка како „скромниот“ Груевски одмарал на Сејшелите во 2012
Анѓушев: Зголемување на платите во здравството и кај просветните работници
Во бегството на Груевски има сериозни индиции за вмешаност на унгарските разузнавачки служби
Мицотакис: Договорот од Преспа не го решава, туку го интензивира проблемот
1ТВ во Будимпешта и Подгорица: Македонија очекува екстрадиција, Груевски се надева на азил
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

НАЈВАЖНИ ВЕСТИ

(Видео) 1ТВ во Подгорица: Разговор со главниот уредник на „Вјести“ за случајот „Бегство на Груевски“

Екипата на 1ТВ трет ден е во Црна Гора една од земјите кои Груевски ги минал на својот пат кон крајната дестинација, Будимпешта. Гостин на...

(Видео) 1ТВ во Подгорица: Црногорските новинари очекуваат протестна нота од Црна Гора до Унгарија

Црногорскиот колега Марко Вешовиќ, новинар во медиумот „Дан“ во изјава за 1ТВ вели дека за очекување е протестна нота од Црна Гора до Унгарија, бидејќи...

(Видео) 1ТВ во Будимпешта: Граѓаните ретко се осмелуваат да говорат за политиките на Орбан

Во минатите неколку денови екипата на 1ТВ детално го следеше развојот на настаните во Унгарија поврзани со бегството на Никола Груевски и поднесувањето на азил...

Бугарски „Фокус“: Груевски веќе не е во Унгарија – крајна дестинација Русија или Турција?

Повикувајќи се на анонимен „висок“ извор од ВМРО-ДПМНЕ, бугарскиот портал „Фокус-њуз“, неофицијално пренесува дека Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија. Ваквата информација не е потврдена,...

СЈО: Опасноста од бегство на Јанакиески и Божиновски констатирана уште на 2 јули 2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во денешното појаснување за притворот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на Владата Кирил...

(Видео) Во бегството на Груевски има сериозни индиции за вмешаност на унгарските разузнавачки служби

Во бегството на екс премиерот Никола Груевски од државава има сериозна вмешаност на унгaрските разузнавачки сили. Ова е оценката на националниот координатор за гранично интегрирано...

МАКЕДОНИЈА

Циклонот ОЛИВИЈА ни носи поинтензивни врнежи од дожд и снег

17.11.2018

Во текот на оваа ноќ ќе има повремени локални врнежи од дожд, на повисоките места и на планините ќе паѓа снег, снежната граница има услови да се спушти и на...

(Видео) 1ТВ во Подгорица: Разговор со главниот уредник на...

17.11.2018

Екипата на 1ТВ трет ден е во Црна Гора една од земјите кои Груевски ги...

(Видео) 1ТВ во Подгорица: Црногорските новинари очекуваат...

17.11.2018

Црногорскиот колега Марко Вешовиќ, новинар во медиумот „Дан“ во изјава за 1ТВ вели дека за...

(Видео) 1ТВ во Будимпешта: Граѓаните ретко се осмелуваат ...

17.11.2018

Во минатите неколку денови екипата на 1ТВ детално го следеше развојот на настаните во Унгарија...

Бугарски „Фокус“: Груевски веќе не е во Унгарија – ...

17.11.2018

Повикувајќи се на анонимен „висок“ извор од ВМРО-ДПМНЕ, бугарскиот портал „Фокус-њуз“, неофицијално пренесува дека Никола...

БИЗНИС

Анѓушев: Зголемување на платите во здравството и кај просветните работници

17.11.2018

Проектираниот економски раст од 3,2 процента следната година со сигурност ќе се реализира, откочени се крупните инфраструктурни проекти во патната и железничката инфраструктура, а покрај нив сериозни активности се очекуваат...

Владата најавува економска година со скроениот буџет за 2...

17.11.2018

Економска година и пресвртница во економијата најавува Владата со скроениот Предлог-буџет за 2019 година што...

Заев: 2019 се очекува да биде година за раст на економијата

16.11.2018

ММФ е долгогодишен партнер на Република Македонија и многу добро ги познава сите аспекти во...

Тевдовски: Успешно се справуваме со јавниот долг

16.11.2018

Министерот за финансии Драган Тевдовски смета дека Владата успешно управува со јавниот долг и оти...

Манчевски-Габриел: Македонија да се приклучи на иницијати...

15.11.2018

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска на средба со еврокомесарката за дигитална...

СВЕТ

Бугарскиот вицепремиер Симеонов поднесе оставка

17.11.2018

Бугарскиот заменик-премиер Валериј Симеонов синоќа поднесе оставка, откако беше изложен на притисок да се повлече од функцијата поради навредите упатени кон активистите за заштита на лицата со посебни потреби. –...

Најмалку 71 загинат и над 1.000 исчезнати во пожарот во К...

17.11.2018

Најмалку 71 лице загинаа, а над 1.000 луѓе се водат како исчезнати во катастрофалниот пожар...

САД првпат гласаа против осуда на Израел

16.11.2018

САД првпат гласаа против резолуција на Обединетите нации со која се осудува израелската окупација на...

„Токсично“ збор на годината според Оксфордскиот речник

16.11.2018

Оксфордскиот речник го прогласи зборот „токсично“ (toxic) за збор на 2018 година. Организацијата Оксфорд јуниверзити прес (Oxford...

Грчка православна црква: Свештениците да останат државни ...

16.11.2018

Грчката православна црква соопшти дека сака свештениците да останат државни службеници откако одби некои од...

ЖИВОТ

Скопјани бараат мерки против загадувањето на воздухот

17.11.2018

Спроведување итни мерки против загадувањето во Скопје, беше побараа граѓани денеска на протест пред канцелариите на Град Скопје. На протестот, што се одржа  под мотото „Време е за чист воздух“,...

Стивен Беркли нов британски министер за Брегзит

16.11.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска го именуваше досегашниот министер за здравство Стивен Беркли за нов...

Рестартирана автоматската мониторинг станица Битола 2

16.11.2018

Од 14 ноември годинава инструментот за симултано мерење на суспендирани честички со големина до 10...

Во недела ќе се одржи десеттиот Марш на толеранција

16.11.2018

По повод Меѓународниот ден на толеранција (16 ноември), Хелсиншкиот комитет за човекови права го организира...

Се отвора нов трговски центар LISA

16.11.2018

Од 17-ти Ноември официјално започнува со работа новиот трговски центар Лиса во населбата Ново Лисиче,...

КУЛТУРА

„Прослава“ – премиера на Драмски театар

16.11.2018

Драмски театар-Скопје вечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Прослава“ (Фестен) од Дејвид Елдриџ во режија на Зоја Бузалковска. Оваа современа трагедија и критика на моралната инерција ги следи...

Претставата „Аждер“ премиерно во Битолскиот театар

16.11.2018

Ансамблот на НУ Народен театар-Битола е подготвен за премиерна изведба на претставата „Аждер“ од Евгениј...

Поетот Маџиров со читање ја отвори ,,Првата ноќ на европс...

16.11.2018

Поетот Никола Маџиров со читање синоќа ја отвори ,,Првата ноќ на европска поезија” на меѓународниот...

Во Битола почнува меѓународниот фестивал „Музика од Светот“

16.11.2018

Јубилејното, 10-то издание на меѓународниот фестивал на „Музика од Светот“ во Битола ќе почне со...

Концерт за Никола Бадев во Македонската опера и балет

15.11.2018

„Есенските музички свечености“, кои презентираат класична музика и, главно, од камерни состави, годинава на програмата...

ШОУ БИЗНИС

Вистинско лудило во „Скопје Сити Мол“: Започна Сергеј-манијата! (ФОТО+ВИДЕО)

16.11.2018

Сергеј-манијата започна! Со своето појавување денеска во трговскиот центар „Скопје Сити Мол“, модниот критичар Сергеј Варошлија ги изненади своите редица верни обожаватели. Маички со натписи: „#ќемипукнедушата“, „#џигербоја“, „#квазистарлета“, „#манекенкадабудем“, „#непознатопотекло“, „#петардирана“,...

Сузана Турунџиева за „Ексклузив“: Маленко не е дораснат з...

17.11.2018

Сузана Турунџиева во петочното издание на естрадниот магазин „Ексклузив“ го најави своето ново забавно-едукативно шоу...

Северина прв пат за голите фотографии: „Ќе ги ставиме на ...

17.11.2018

Северина пред некој месец се најде во центарот на вниманието откако во јавноста повторно се...

Цеца објави ретро фотографија и ги разнежни фановите (ФОТО)

17.11.2018

Светлана Ражнатовиќ - Цеца наскоро го жени својот син Вељко, а сега на социјалните мрежи...

Моника Белучи стана русокоса! (ФОТО)

17.11.2018

Моника Белучи важи за една од најубавите, но и најсекси жени во Холивуд. Италијанската актерка...

СПОРТ

Лига на нации: Македонија со триумф над Лихтенштајн (0:2), дојде на бод до бараж за ЕП (ВИДЕО)

17.11.2018

Македонската фудбалска репрезентација ја дели само бод до бараж за пласман на Европското првенство 2020та. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски синоќа во Вадуц го совладаа Лихтенштајн со 2-0 и остана...

Ангеловски: Играта може да се подобри, но важни се бодовите

17.11.2018

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски по победата од 2-0 на гостувањето кај Лихтенштајн со...

Симовски селектираше со кои ракометарки ќе ги почне подго...

16.11.2018

Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација, Симе Симовски одреди со кои ракометарки од понеделник активно...

Македонија без Керамичиева на квал. турнир за СП

15.11.2018

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки за...

Лазовски за проблемот со натурализираните Американки: Нем...

15.11.2018

Mакедонската женска кошаркарска репрезентација во завршните два натпревари од квалификациите за пласман на следното Европско...

Back To Top