skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

НАЈВАЖНИ ВЕСТИ

Започна предизборниот молк

Вечерва на полноќ заврши предизборната кампањата и стартуваше молкот пред неделните избори за претседател на државата и за градоначалник во три општини.Молкот ќе трае до...

Тема во Студио 1: Како ќе се мониторираат изборите?

Дарко Алексов извршниот директор на невладината организација МОСТ беше гостин во Отвореното Студио 1 каде со уредничката Јадранка Костова зборуваа на тема: Како ќе се...

Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори

Делегација на Парламентарното собрание на Советот на Европа заедно со набљудувачите од Парламентарното собрание на ОБСЕ и Канцеларијата за демократски институции и човекови права (ОДИХР)...

И во домовите за згрижување на стари лица во недела ќе бидат отворени гласачки места

На левата страна на реката Вардар веднаш до скопската населба Радишани се наоѓа Кучевишка бара во која според официјалните податоци живеат околу 1500 жители. А...

Тема во Студио 1: Зошто по речиси три децении, судството се уште не е реформирано?

Гости во последниот блок на Отвореното Студио 1 беа професорот Гордан Калајџиев и адвокатот Александар Тортевски кои зборуваа за реформите во судството. Извештајот на Прибе...

Проф д-р Владо Димов за канцерот на дебелото црево: Треба да се стремиме што порано да се открива...

Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше проф д-р Владо Димов, абдоменален хирург и претседател на медитеранските сили за борба против канцерот. Димов зборуваше за ...

1TV во живо

Back To Top