skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Јашари и Јанош – новите жители на зоолошката градина

Јашари и Јанош – новите жители на зоолошката градина
  • 16.05.2019

Зебрите Јашари и Јанош се новите жители на зоолошката градина во Скопје. На оваа тема во Отвореното Студио 1 се вклучи Тина Мицковска задолжена за Пи ар службата на зоолошката.

-Едната зебра е од Чешка, а другата од Словенија. Јанош е постариот и има година ипол, Јашари е бебе има 9 месеци. Тој е многу мал, сака да се гали, да има контакт со вработени, двете земји сега се уште се во карантин за да се прилагодат на условите во Скопје, па посетителите нема да можат да ги видат уште 20 дена, рече Мицковска.

Back To Top