skip to Main Content

Шеесет и деветгодишна кавадарчанка починала поради труење

Шеесет и деветгодишна кавадарчанка починала поради труење
  • 02.10.2018

Шеесет и деветгодишна кавадарчанка починала синоќа поради труење, соопшти денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– Синоќа околу 18 часот во ПС ОН Кавадарци од ЈЗУ Општа болница – Кавадарци, пријавено било дека била донесена жителка од Кавадарци со видливи знаци на труење. Поради сериозноста  на здравствената состојба, жената била препратена   во Клинички  центар Скопје каде починала, појасни Додевски.

Back To Top