skip to Main Content

Четири лица физички нападнати во автобус број 33 на ЈСП

Четири лица физички нападнати во автобус број 33 на ЈСП
  • 06.11.2018

Тројца малолетници и 44-годишен скопјанец вчера физички се нападнати од две машки лица во автобус број 33 на ЈСП.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на 5 ноември 2018 година околу 14.00 часот пријавено е дека во автобус број 33 на ЈСП од страна на две машки лица физички биле нападнати три лица на возраст од 17 и еден 15-годишник, како и М.Е.(44) од Скопје.

По преземени мерки за расчистување на случајот во полициска станица се повикани Б.Р. (18) и уште едно малолетно лице и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Back To Top