skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бутарис: Заслужуваат пофалба обидите на двете земји за изнаоѓање решение за името
Обвинителството ги доби наодите од обдукцијата на пејачот Влатко Илиевски
Димитров од Приштина: Ајде да најдеме решение, за работата да не отиде во лош правец
Некои општини би презеле споменици од „Скопје 2014“, проблем е што се незаконски поставени
Сеад Кочан за „Труст“ доби затвор 6 години и забрана за вршење професија 3 години
BMJ Media Group ви најавува: Концерт на Марија Шерифовиќ на 3-ти август во Охрид!
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ ЌЕ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; NEOTEL

Хоакин Феникс ќе го глуми познатиот негативец Џокер

Хоакин Феникс ќе го глуми познатиот негативец Џокер
  • 11.07.2018

Хоакин Феникс ќе го толкува „Џокер“, познатиот негативец од „Бетмен“ филмовите и стриповите, во филм каде што тој, Џокерот ќе биде главен лик, објави „Холивуд Рипортер“.
Приказната ќе раскажува за почетоците – како Џокерот станал психопат, криминалец и убиец, и веројатно ќе биде заснована на стрипот на Алан Мур и Брајан Боланд – „Убиствената шега“.
Претходно, се шпекулираше дека улогата ќе му припадне на Џеред Лето, кој го глумеше Џокерот во „Одредот на отпишаните“, но веројатно таа можност отпаѓа. Меѓу попoзнатите глумци кои го толкуваа овој лик на психопат, се и Џек Николсон, Сезар Ромеро, Maрк Хамил, а Хит Леџер доби и Оскар посмртно, за улогата во филмскиот хит „Мрачниот витез“ од 2008 година.
Новиот филм е се уште во претпродукција, а премиерата првично е најавена за наредната 2019 година.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top