skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

(Фото) Граѓанинот Зоран Заев меѓу патниците на летот Виена – Скопје

(Фото) Граѓанинот Зоран Заев меѓу патниците на летот Виена – Скопје
  • 16.06.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев вчера во Австрија се сретна со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан. На средбата, уште еднаш беше потврдена заложбата Република Северна Македонија годинава да добие датум за почеток на преговорите со Европската Унија. Но она што веќе е извесно на внатрешен и надворешно политички план, а тоа е заложбата за што е можно побрзо интегрирање на државава во евро-атлнатските структури, практично се рефлектира и на приватен план.

Непосредноста, едноставноста, пристапноста и искреноста како предуслов за да се доближат идејите до обичниот човек се одлика на, во случајов – граѓанинот Зоран Заев.

Имено, премиерот, ненаметливо (што не беше случај досега со останатите негови претходници) е фотографиран во економската класа како полетува од Виена за Скопје.

Фотографиите говорат сами за себе:

 

 

Back To Top