skip to Main Content

(ФОТО) Тешка сообраќајка на скопската обиколница – повредени жена и две деца

(ФОТО) Тешка сообраќајка на скопската обиколница – повредени жена и две деца
  • 30.04.2019

Тешка соообраќајна несреќа се случи пред половина час на скопската обиколница. Возило излетало и се превртило на кров, најверојатно поради преголема брзина.

Повредени се жена и две деца.

Од МВР потврдуваат дека возилото „форд ка“  со скопски регистарски ознаки се превртело.

Мајката и двете деца се пренесени во градската општа болницата „8 Стептември“, каде им се констатирани телесни повреди. Од болницата велат дека сите се во добра состојба.

Гледач на 1ТВ ги испрати фотографиите до нашата редакција.

Back To Top