skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Тракторист возејќи починал и излетал во река

Тракторист возејќи починал и излетал во река
  • 14.08.2018

Седумдест и четиригодишен скопјанец, вчера во село Ќоселери управувајќи трактор починал и излетал во река.

Како што соопшти МВР, С.П. во периодот од 10:30 до 11 часот на некатегоризиран пат во село Ќоселери, општина Лозово, управувајќи трактор „ИМТ 533“ починал на тракторот, изгубил контрола и излетал во река.

Смртта била констатирана од лекар од Јавната здравствена установа Свети Николе. Увид на местото извршила екипа од Полицската станица Свети Николе, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Back To Top