skip to Main Content

Славчо Попоски со викенд анализа на времето – следува нова промена

Славчо Попоски со викенд анализа на времето – следува нова промена
  • 01.11.2019

За време на овој викенд нашата територија ќе биде под влијание на воздушното струење од југ и од југозапад кое е веќе најавено и кое релативно значително неповолно ќе влијае особено врз метеопатите, температурите на воздухот пак ќе бележат тенденција на пораст а ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од јужен и од југоисточен правец и тоа особено во недела.

Времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди а локално ќе има и позначителна облачностм и тоа особено во недела попладне и навечер кога особено најпрвин на запад се очекуваат повремени врнежи од дожд од локален карактер.

Максималните дневни температури на воздухот за време на овој викенд ќе се искачуваат во интервалот од 11 до 17 во сабота и од 12 до 19 во недела.

Нов поголем бран на врнежи и тоа под влијание на нов циклон ќе имаме во понеделник. Детална анализа околу ова понатаму.

Следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ

Back To Top