skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Славчо Попоски: Македонија на удар на нов АФРИКАНСКИ бран – детална анализа

Славчо Попоски: Македонија на удар на нов АФРИКАНСКИ бран – детална анализа
  • 17.08.2019

Во текот на следните денови нашата територија ќе биде под влијание на нов Африкански бран и истиот ќе услови значителен пораст на максималните дневни температури на воздухот.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност а ќе продолжи да дува и слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Најтопло ќе биде на средината од наредната недела но сепак некој екстремно високи температури на воздухот не се очекуваат и истите ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени. УВ ИНДЕКСОТ ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност но не и ЕКСТРЕМНА односно истиот ќе се искачи на коефициент од 7 до 8. Во ваква ситуација на граѓаните ги советуваме да пијат што повеќе течности и да ја избегнуваат мрсната храна во најтоплиот дел од денот.

Подготви: СЛАВЧО ПОПОСКИ

Back To Top