skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Се самоуби Авганистанец депортиран од Германија

Се самоуби Авганистанец депортиран од Германија
  • 11.07.2018

Еден од 69-те авганистански мигранти кои беа депортирани од Германија се самоубил по принудното враќање во Авганистан.

Според германското Министерство за внатрешни работи, 23-годишниот човек бил пронајден мртов во хотел во Кабул каде бил сместен по депортирањето. Се работи за човек кој осум години живеел во Германија и очекувал дека ќе му биде одобрен азил.

Германското Министерство за внатрешни работи го забрза депортирањето на одбиените баратели на азил како дел од мерките за заострување на мигрантската политика.

Back To Top