skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Раскинувањето на Договорот за Казандол законито пресуди Управниот суд
На хирургија во Струга заболени девет здравствени работници од морбили
Прво писмо на Асанж по апсењето: Обиколен сум со убијци, не ми даваат да се бранам
Утре на Бихаќка и дебата за промена на кадри во извршната власт
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ресторани со најубав поглед

Ресторани со најубав поглед
  • 20.04.2018
1. Restoran Grotta Palazzese – Puglia, Италија

Извајан во варовнички карпи со поглед на Јадранското Море

2. Andronis – Санторини, Грција

Овој ресторан е комбинација на најимпресивниот поглед на море и највозбудливиот избор на грчки кулинарски специјалитети.

3. Crater Lodge, Танзанија

Во областа Нгоронгоро во Танзанија, постои голем вулкански кратер-калдера формиран пред речиси три милиони години. На ова идеално место е Кратер Лоџ, ресторан кој го комбинира природниот луксузен дизајн на Масаи со естетика инспирирана од барокни замоци украсени со брокат дивани, позлатени огледала …

 

4. Le Panoramic – Mont Blanc, France

Замислете ручек на височина, опкружен со снежна покривка додека гледате во високиот Мон Блан … Сето ова е можно во ресторанот “Le Panoramic”, кој се наоѓа во скијачкиот центар Шамони во Франција.

5. El Farallon – Kabo San Lukas, Мексико

Ресторанот El Farallon во Кабо Сан Лукас, Мексико, се наоѓа на врвот на хотелот Capella Pedregal и има најубав поглед на целиот регион. Освен што ќе ве остави без текст заради погледот, ист впечаток на вас ќе остави и вкусната храна од свежи морски специјалитети.

6. Le Jules Verne – Праиз, Франција

Лоциран на вториот кат од Ајфеловата кула, ресторанот “Ле Жул Верн” има ѕвезди на Мишелин и покрај понудата на неверојатен поглед на Париз, ќе ви овозможи незаборавно кулинарско искуство благодарение на познатиот шеф  Alan Dukasu.

7. Sirocco – Банкок, Тајланд

Овој ресторан се наоѓа на 63-тиот кат, на покривот на Dome облакодерот. Замислете поглед од оваа висина? Ресторанот нуди кулинарскo искуство од 5 ѕвезди. Со џез музиката ќе уживате во европските и азиските специјалитети.

8. Altitude – Сиднеј, Австралија

Овој ресторан нуди идеален поглед на пристаништето во Сиднеј. Се наоѓа на 36-тиот кат и има простор за само 18 гости. Опкружен со стакло прозорци од подот до таванот, гостите обично остануваат шокирани од погледот. Менито на ресторанот е одлично, како и понудата на вино.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top