skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Прв македонски календар со пожарникари-спасители

Прв македонски календар со пожарникари-спасители
  • 20.02.2019

Во Скопје денеска ќе биде промовиран првиот македонски календар со фотографии од пожарникари-спасители на Скопската противпожарна бригада.

Календарот содржи 13 колор фотографии од сите четири чети на Противпожарната бригада во Скопје направени во просториите на бригадата и во нив се прикажани и дел од возниот парк и заштитната опрема што ја носат пожарникарите.

Иницијатор на проектот е пожарникарот Михаил Караколев, а автор на календарот е фотографот Димитар Апостолов. За кастингот бил задолжен Ненад Келебиќ.

Промоцијата на календарот беше закажана за 14 февруари, но беше откажана поради трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово.

Back To Top