skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Повреден работник при товарење градежна машина

Повреден работник при товарење градежна машина
  • 23.10.2018

Гостиварец задобил повреди на р’бетот при пад додека на камион се товарала градежна машина. Според СВР Тетово несреќата се случила вчера околу 10:45 часот на градилиште во близина на мавровската крстосница на магистралниот пат Гостивар Кичево.

До повредувањето на работникот В.П. (39) од Гостивар дошло при качување на работна машина „валјак“ на камион. Од сé уште неутврдени причини работната машина се навалила и се излизгла од платформата. Работникот а работникот од потресот паднал и се здобил со фрактура на пршлен.

В.П. бил пренесен во Медицинскиот центар во Гостивар, а потоа и во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Back To Top