skip to Main Content

Петгодишно девојче се удави во базен во Скопје

Петгодишно девојче се удави во базен во Скопје
  • 27.06.2019

Вчеравечер околу 21 часот, петгодишно девојче паднало во базен во угостителски објект во Скопје, а утрово околу 8.30 часот починало.

-На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза”. Утринава во 08.30 часот детето починало. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, велат од МВР.

Back To Top