skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Опетческа во Студио 1: Вевчанскиот хумор бесмртен како и карневалот

Опетческа во Студио 1: Вевчанскиот хумор бесмртен како и карневалот
  • 14.01.2019

Да се биде дел до Вевчанскиот карневал и да се доживее неговата нмагија е многу итересно и бара многу труд, иако навидум не изгледа така. Во тие три карневалски дена во Вевчани се е дозволено и никој на никој не смее да се налути. Се што се критикува, се тоа се прави со надеж дека во следните 365 дена ќе се подобри.

За вевчанскиот Сергеј и осумтемина вечичествени, но и процесот на подготовка на маските кои се држат во тајност до самиот карневал, како и за атмосферата во Вевчани, погледнете во видеото.

Back To Top