skip to Main Content

Најдобри фотографии за 2018 година според Би би си

Најдобри фотографии за 2018 година според Би би си
  • 24.12.2018

Од протести во Хондурас, до автомобил во вселената. Ова се најдобрите фотографии за 2018 година, според британскиот јавен сервис Би би си.

1. Демонстрантка лежи на улица пред полициски службеници за време на протести против повторниот избор за претседател на Хернандез во Хондурас.

2. Рендген фотографија од жена која влегла во безбедносен скенер во Кина.

3. Фотографија од програмата Спејс Икс, кога во свелената беше лансиран авомобил од марката Тесла.

4. Натпревар меѓу Хјустон рокетс и Минесота Тимберволфс.

5. Лава на пат на Хавајските острови.

6. Штрк завиткан во пластична кеса.

7. Светските лидери се соочуваат со американскиот претседател Доналд Трамп на самитот на Г8.

8.Натпревар меѓу Белгија и Јапонија на 2 јули.

9. Американското знаме на половина копје поради смртта на американскиот сенатор Џон Мекејн.

10. Палестинци фрлаат камења за време на демонстрации во Газа.

11.Поправка на роботот Фред.

12. Дело на Бенкси на аукција во Сотби.

 

Back To Top