skip to Main Content

Мотоциклист повредил полицаец во скопски Хиподром

Мотоциклист повредил полицаец во скопски Хиподром
  • 15.09.2019

Полициски службеник вчера додека извршувал службени дејствија бил повреден откако во него удрил мотоцикл на железнички премин во скопската населба Хиподром.

Како што информира МВР, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со скопски регистарски ознаки вчера во 22:30 часот на железнички премин на улицата „Благоја Стефковски“ во населбата Хиподром удрил во полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Во незгодата, полицискиот службеник се здобил со повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Back To Top