skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Мексико: Најмалку 24 жртви во експлозии во фабрики за пиротехнички материјали

Мексико: Најмалку 24 жртви во експлозии во фабрики за пиротехнички материјали
  • 06.07.2018

Најмалку 24 лица загинале, а десетици се повредени во две експлозии вчера во погони за изработка на огномет во мексиканскиот град Тулапек.
Меѓу загинатите во вчерашните експлозии има работници во погоните како и пожарникари кои дошле да помогнат и случајни минувачи.
Тулапек е голем центар за производство на огномет, и несреќните случаи се релативно чести таму, имајќи предвид дека некои од жителите произведуваат пиротехнички средства во своите домови. Во јуни седум лица загинаа, а осуммина беа повредени во слични експлозии.

Back To Top