skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Куче спасило бебе кое било закопано живо во Тајланд

Куче спасило бебе кое било закопано живо во Тајланд
  • 17.05.2019

Куче во Тајланд спасило бебе кое било закопано живо од својата мајка. Неговиот сопственик изјави дека за време на прошетката кучето почнало да лае и да копа во поле кога забележал нога во земјата.

Бебето било однесено во болница каде му била укажана помош и неговата состојба е стабилна.

Според медиумите во Тајланд мајката била на 15-годишна возраст и сакала да сокрие од своите родители дека се породила. Таа се терети за напуштање на дете и обид за убиство.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top