skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Куче спасило бебе кое било закопано живо во Тајланд

Куче спасило бебе кое било закопано живо во Тајланд
  • 17.05.2019

Куче во Тајланд спасило бебе кое било закопано живо од својата мајка. Неговиот сопственик изјави дека за време на прошетката кучето почнало да лае и да копа во поле кога забележал нога во земјата.

Бебето било однесено во болница каде му била укажана помош и неговата состојба е стабилна.

Според медиумите во Тајланд мајката била на 15-годишна возраст и сакала да сокрие од своите родители дека се породила. Таа се терети за напуштање на дете и обид за убиство.

 

Back To Top