skip to Main Content

Кој се шета по скопските улици – Пукал во кучиња во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“

Кој се шета по скопските улици – Пукал во кучиња во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“
  • 12.10.2019

На 11.10.2019 во 02,45 часот во Полициска станица Аеродром бил лишен од слобода И.Д.(69) од Скопје.

Постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека И.Д. во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“ пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“.

Back To Top