skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Исчистени 300 кубни метри отпад од диви депонии на Јадранската магистрала

Исчистени 300 кубни метри отпад од диви депонии на Јадранската магистрала
  • 24.03.2019

Исчистени се приближно 300 кубни метри отпад од диви депонии на потегот од булеварот „Словенија“ кон Момин поток во рамки на седумдневната акција што заврши вчера за генерално чистење на Јадранската магистрала, во скопската населба Визбегово.

Поради поволните временски услови, од ЈП „Комунална Хигиена“-Скопје информираат дека било спроведено и машинско миење со автоцистерна.

Од претпријатието апелираат до стопанските субјекти и угостителските објекти да им помогнат да ја одржат хигиената и чистотата на Јадранската магистрала.

Во реализација на акцијата, секојдневно беа ангажирани 35 работници на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје, како и екипи на ЈП „Водовод“, ЈП „Паркови и зеленило“ и ЈП „Улици и патишта“, се наведува во соопштението на ЈП „Комунална хигиена“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top