skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Здружението „Шеќерче – Lollipop“ ќе го одбележи Свесткиот ден за борба против дијабетесот

Здружението „Шеќерче – Lollipop“ ќе го одбележи Свесткиот ден за борба против дијабетесот
  • 13.11.2018

Со презентација на реализирани активности и остварени цели Здружението на лица заболени од дијабетес „Шеќерче – Lollipop“ од Велес ќе го одбележи Свесткиот ден за борба против дијабетесот 14 Ноември.

Во рамки на одбележувањето ќе се одржи дебата на тема  „Семејството има дијабетес или Дијабетесот има семејство“, а ќе бидат додели призананија за сите активни партнери, соработници и донатори на Здружението.

Back To Top