skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Тренд на дезинформации со цел наведување на публиката кон погрешни заклучоци
Грчкиот остров Парос во обид да биде првиот остров без пластика
Кои пет градови се преполни со туристи?
Пронајдена порака во шише стара 50 години
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Замрзнаа Нијагарините водопади

Замрзнаа Нијагарините водопади
  • 23.01.2019

Нијагарските Водопади замрзнаа, а тоа не се случува првпат.

Студениот бран што го зафати североистокот од САД и од водопадите направи леден ѕид. Слики од сето тоа секојдневно се споделуваат на социјални мрежи.

Некои ја споредуваат убавата глетка со 3Д-цртаниот филм „Замрзнато кралство“.

Back To Top