skip to Main Content

Жител на Мала Речица со возило удрел и повредил 10 пешаци

Жител на Мала Речица со возило удрел и повредил 10 пешаци
  • 18.07.2019

Еден потешко повреден  и уште деветмина полесно повредени е последицата  од инцидентот на локалниот пат во Горно Орашје, каде 61 годишен жител на Мала Речица удрел во 10 пешаци. Настанот се случил околу 13 часот и 30 минути, а сите повредени се повозрасни лица од 46 до 76 години.

-М.Ј.(61) од Мала Речица, управувајќи патничко возило „Фолксваген Голф“ со тетовски регистарски ознаки, удрил во пешаците: А.В.(75) од с.Јажинце, И.З.(76) од с.Непроштено, Џ.А.(58) од с.Доброште, Р.А.(73), А.А.(67) Р.М.(55) А.А.(71) с.Орашје, Б.Н.(46) сите од Орашје, Ќ.М.(65) од с.Пршовце, и С.Џ.(60) од Тетово, информира СВР Тетово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот А.В, кој бил пренесен во Клиничката болница Тетово, додека со телесни повреди  завршиле сите останати пешаци.

Back To Top