skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Единаесетгодишно дете тешко повредено при удар од возило во Прилеп

Единаесетгодишно дете тешко повредено при удар од возило во Прилеп
  • 22.03.2019

Единаесетгодишно дете, кое возело велосипед, се здоби со тешки телесни повреди, откако било удрено од патничко возило во Прилеп.

Несреќата се случила вчера претпладне, а околу 11:30 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ патничко возило „Фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Р.Д.(19) од Прилеп удрило во 11-годишен  велосипедист од Прилеп.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Градската општа болница Прилеп, каде му била укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top