skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Еден загинат во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село

Еден загинат во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село
  • 18.05.2019

Денес околу 11 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село, пред влезот во селото Босилово се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина возач на автомобил.

Сообраќајната несреќа ја потврдија од МВР, а екипа на струмичката полиција се уште врши увид на местото на несреќата.

Повеќе детали за несреќата од полицијата најавија за подоцна.

Back To Top