skip to Main Content

Двајца браќа уапсени за убиството во Кочани

Двајца браќа уапсени за убиството во Кочани
  • 30.09.2019

Рано утринава 30- годишниот Д.С пријавил дека неговата мајка се здобила со повреди од остар предмет,па била пренесена во болница, по што полицијата излегла на терен па е најдено безживотното тело на неговиот татко.

„На 30.09.2019 во 05.20 часот во СВР Штип, Д.С.(30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на ул.„Климент Охридски” во Кочани неговиот татко В.С.(55) со остар предмет ја нападнал неговата мајка Н.С.(46) која се здобила со повреди и била пренесена во болницата во Кочани. Полициски службеници излегле на местото на настанот, при што било пронајдено безживотното тело на В.С., со убодна рана во пределот на градите“ се вели од МВР.

Во врска со случајот приведени се Д.С. (30) и А.С. (25), синови на В.С.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа на Полициската станица Кочани. Се работи на расчистување на случајот.

Back To Top