skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Гостиварец нападнал полицаец кога му кажал дека возилото го паркирал на пешачки премин

Гостиварец нападнал полицаец кога му кажал дека возилото го паркирал на пешачки премин
  • 19.05.2018

Гостиварец физички нападнал полицаец кој му укажал дека возилото го паркирал на пешачки премин.

СВР Тетово соопшти дека полицаецот бил нападнат вчера на крстосницата на улиците „Мајор Чеде Филиповски“ и „Браќа Ѓиновски“ додека го регулирал сообраќајот.

– По кусата вербална расправија, 69-годишниот гостиварец М.А го нападнал полицискиот службеник, удирајќи го неколку пати по рамото, откако претходно го оставил возилото „голф“ со гостиварски таблици на пешачки премин, изјави Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Гостиварецот е уапсен и по целосното расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back To Top