skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Во септември ќе влеземе со сонце и со НЕВООБИЧАЕНО ВИСОКИ температури повисоки за 10 степени од нормалните

Во септември ќе влеземе со сонце и со НЕВООБИЧАЕНО ВИСОКИ температури повисоки за 10 степени од нормалните
  • 25.08.2019

Под влијание на МНОГУ ТОПЛА воздушна маса во новиот месец септември ќе влеземе со стабилно, суво и сончево време со мала облачност но и со невообичаено високи температури на воздухот кој ќе бидат повисоки за пет до десет степени од нормалните.

Токму ваквата состојба на времето ќе може да послужи за понатамошно освежување во реките и во езерата низ Македонија. Температурите на воздухот на почетокот на септември ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 36 степени. УВ ИНДЕКСОТ пак и во деновите што следат ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност и ќе изнесува 7 па доколку излегувате и понатаму ќе ви биде потреба заштитна опрема.

Инаку освен во Македонија натпросечно топло време на почетокот од септември ќе има и во целиот регион како и во источните и североисточните предели од Европскиот Континент.

Подготви: СЛАВЧО ПОПОСКИ

Back To Top