skip to Main Content

Биоенергичар пријавен за сексуален напад врз 16-годишна девојка

Биоенергичар пријавен за сексуален напад врз 16-годишна девојка
  • 23.09.2018

Биоенергичар од Битола со иницјали М.Н., според пријава во полицијата, вчера извршил полови дејствија врз 16 годишна девојка од Скопје, која отишла кај него со нејзината тетка.

– Во СВР Битола  е пријавено дека вчера околу 11. 00 часот 16-годишна девојка од Скопје со нејзината тетка од Битола, отишла кај  М.Н– биоенергичар од Битола, при што истиот  врз неа извршил полови дејствија допирајќи ја во пределот на градите, телото и интимните делови, наведува денеска Министерството за внатрешни работи во редовниот Билтен.

СВР Битола презема мерки за расчистување на настанот.

Back To Top