skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(Видео) Mарковиќ за 1ТВ: Бегството на Груевски преку Црна Гора остава дамка за земјата на меѓународен план

(Видео) Mарковиќ за 1ТВ: Бегството на Груевски преку Црна Гора остава дамка за земјата на меѓународен план
  • 17.11.2018

Во разговор за 1ТВ, Никола Марковиќ, одговорен уредник на „Дан“ и политички аналитичар, вели дека одговорност во целото бегство на Груевски имаат и црногорските безбедносни служби кои не го спречиле тоа.

Во изјава за колегата Влатко Чаловски, Марковиќ вели дека овој потег на Црна Гора, која дозволила Груевски да мине низ нивна територија за успешно да избега од правдата во Македонија, остава црна дамка за државата во меѓународни рамки.

Целиот разговор со Никола Марковиќ погледнете го во видеото

Back To Top