skip to Main Content

Јованоска и Павлов во Спорт 1: Континуитетот на успеси во каратето полека, но сигурно води кон ОИ Токио 2020

Јованоска и Павлов во Спорт 1: Континуитетот на успеси во каратето полека, но сигурно води кон ОИ Токио 2020
  • 08.04.2019

Најуспешните македонски каратисти на последното Европско првенство во Гвадалахара, Шпанија, Емил Павлов и Пулексенија Јованоска гостуваа во најновото издание на Спорт 1, на 1ТВ.

Павлов на Македонија ѝ ја донесе втората бронза од големите натпреварувања откако на два пати беше Европски првак во кумите до 60кг. Јованоска, пак, го повтори својот најуспешен пласман во кариерата воедно за Македонија со освоеното петто место во кати.

Со какви сцени се соочија на шампионатот, за спорните судиски одлуки, но и за нивните нови предизвици во иднина, погледнете ја емисијата.

Back To Top