skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Фудбалски камп на Јувентус во Скопје – разговор во Студио 1

Фудбалски камп на Јувентус во Скопје – разговор во Студио 1
  • 19.04.2019

Во првото денешно Студио 1, новинарите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски ги најавуваат содржините што ќе можете да ги следите денес, а почнуваме со хуманост и спорт.

Екипата на 1ТВ во тетовско Теарце спроведе хуманитарна акција заедно со „Тинекс“ и му помогна на семејството на Драгче Ангеловски, кој веќе 15 години живее во куќа без врата и прозорци.

Спортскиот новинар Слаѓан Ивковиќ разговараше со организаторот на фудбалскиот камп Јувентус Дино Дамјановски. Втора година по ред, кампот почнува во понеделник во Скопје, на радост на фановите на Јувентус.

-Ќе дојдат четворица тренери од Италија кои ќе ги пренесат методологијата и начинот на работа на Јувентус, како што се работи во целиот свет, така и кај нас во државава. Има преку 40 академии во цел свет каде што Јувентус организира свои кампови и академии, со високи стандарди и услови што се побарани од нас како организација да ги исполниме, вели Дамјановски.

Според него, ваквите кампови се битни за Македонија, затоа што и покрај искуството што веќе постои во земјава, има многу што да се научи и на прво место не е натпреварувачкиот дух, туку децата треба на друг начин да го засакаат спортот, како забава и дружење.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top