skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Успева ли да се справи град Скопје со снежните наноси – тема во Студио 1

Успева ли да се справи град Скопје со снежните наноси – тема во Студио 1
  • 10.01.2019

Денешното издание на Отворенио Студио 1 новинарите Кристина Атовска и Христијан Баневски го започнаа со потсетување на вчерашните разговори со директорката на УЈП Сања Лукаревски и генералниот секретар на БЕСА, Аријанит Хоџа како и Елми Азири од Алијансата на Албанците.

Во продолжение во овој блок гостин во Отвореното Студио 1 беше и Ваљон Салиу, портпарол на град Скопје со кого разговаравме за тоа како град Скопје се справува со најновиот студен бран односно врнежите од снег.

Според него градската механизација и сите претпријатија надлежни за расчистување на снегот се на терен и засилено работат.

Околу зачестените тужби до Град Скопје за повреди на луѓе кои ги здобиле по скопските улици, Салиу со одговор:

„Надлежност на град Скопје не е секоја улица, туку главните улици и тротоарите на главните улици, така што не секоја тужба е основана“, изјави Салиу.

Целиот разговор со Салиу погледнете го во видеото:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top