skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Успева ли да се справи град Скопје со снежните наноси – тема во Студио 1

Успева ли да се справи град Скопје со снежните наноси – тема во Студио 1
  • 10.01.2019

Денешното издание на Отворенио Студио 1 новинарите Кристина Атовска и Христијан Баневски го започнаа со потсетување на вчерашните разговори со директорката на УЈП Сања Лукаревски и генералниот секретар на БЕСА, Аријанит Хоџа како и Елми Азири од Алијансата на Албанците.

Во продолжение во овој блок гостин во Отвореното Студио 1 беше и Ваљон Салиу, портпарол на град Скопје со кого разговаравме за тоа како град Скопје се справува со најновиот студен бран односно врнежите од снег.

Според него градската механизација и сите претпријатија надлежни за расчистување на снегот се на терен и засилено работат.

Околу зачестените тужби до Град Скопје за повреди на луѓе кои ги здобиле по скопските улици, Салиу со одговор:

„Надлежност на град Скопје не е секоја улица, туку главните улици и тротоарите на главните улици, така што не секоја тужба е основана“, изјави Салиу.

Целиот разговор со Салиу погледнете го во видеото:

Back To Top