skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Трет ден од „Сергеј-Манијата“: Се продадоа маичките со хаштаг #ќемипукнедушата (ВИДЕО)

Трет ден од „Сергеј-Манијата“: Се продадоа маичките со хаштаг #ќемипукнедушата (ВИДЕО)
  • 18.11.2018

Лудило во „Скопје Сити Мол“.

Последната информација што доаѓа од терен до нашата редакција, вели дека маичката со хаштаг #ќемипукнедушата е веќе распродадена.

Со тоа се докажува дека големиот интерес постои и за третиот ден од „Сергеј-Манијата“ каде многу обожаватели беа присутни за да се фотографираат и да постават неколку прашања до модниот критичар.

Вечерва друштво на Сергеј му правеше пејачката Тамара Тодевска заедно со ќерката Хана и сопругот Мачка.

Она што беше најавено од Сергеј Варошлија како изненадување е дека следната средба со него ќе биде наредниот петок, односно на „црниот петок“ (“Black Friday”) за време на вистинскиот шопинг-маратон на огромни попусти во „Скопје Сити Мол“.

Имено, „Сергеј-Манијата“ започна од петокот со штанд на 1ТВ на вториот кат од трговскиот центар, каде маички со познатите зборови како што се: „#манекенкадабудем“, #квазистарлета“, #ќемипукнедушата“, „#хопхоп“ и уште неколку други прептпознатливи фрази на Варошлија беа достапни за секого од вас.

Секој што сака да си купи маичка со омилениот хаштаг ќе може тоа да го стори до вечерва се до 22 часот.

Погледнете како изгледаше третиот ден од „Сергеј-Манијата“:

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top