skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Тијана за Нинковиќ: Великанот на српското глумиште (ВИДЕО)

Тијана за Нинковиќ: Великанот на српското глумиште (ВИДЕО)
  • 21.06.2018

Тијана Дапчевиќ веќе на нејзиниот официјален Инстаграм профил го најави гостувањето за актерската легенда Слободан Бода Нинковиќ со фотографија токму од емисијата „Вечер со Тијана“ која ќе се емитува во сабота со почеток во 20 часот на 1ТВ.

„На мое огромно задоволство, а се надевам и ваше, гостин оваа сабота во „Вечер со Тијана“, великанот на српското глумиште Бода Нинковиќ! Смеење, пеење, анегдоти. Бидете со нас во 20 часот на 1ТВ“, напиша Тијана до фотографијата со Нинковиќ објавена на Инстаграм.

Анегдотите на Нинковиќ од зад кулисите и од театарската сцена ќе ве насмеат, и глатко низ песна и вие пред малите екрани ќе уживате во уште една епизода на „Вечер со Тијана“, односно доза смеа, позитивна енергија и ведар дух.

Што ќе се случува во сабота вечер може да погледнете од најавата за „Вечер со Тијана“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top