skip to Main Content

Тијана за Нинковиќ: Великанот на српското глумиште (ВИДЕО)

Тијана за Нинковиќ: Великанот на српското глумиште (ВИДЕО)
  • 21.06.2018

Тијана Дапчевиќ веќе на нејзиниот официјален Инстаграм профил го најави гостувањето за актерската легенда Слободан Бода Нинковиќ со фотографија токму од емисијата „Вечер со Тијана“ која ќе се емитува во сабота со почеток во 20 часот на 1ТВ.

„На мое огромно задоволство, а се надевам и ваше, гостин оваа сабота во „Вечер со Тијана“, великанот на српското глумиште Бода Нинковиќ! Смеење, пеење, анегдоти. Бидете со нас во 20 часот на 1ТВ“, напиша Тијана до фотографијата со Нинковиќ објавена на Инстаграм.

Анегдотите на Нинковиќ од зад кулисите и од театарската сцена ќе ве насмеат, и глатко низ песна и вие пред малите екрани ќе уживате во уште една епизода на „Вечер со Тијана“, односно доза смеа, позитивна енергија и ведар дух.

Што ќе се случува во сабота вечер може да погледнете од најавата за „Вечер со Тијана“.

Back To Top