skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција
  • 15.05.2019

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево.

Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто се судрило во товарното возило „Мерцедес“, односно камионот за отпад. Тука на терен веќе ги нема возилата, тие се испратени за да се направи виштачење за да се утврди причината сообраќајната несреќа, како што соопштија од обвинителството, а телата на петтемина загинати се дадени на обдукција.

Телата на загинатите се во Судска медицина, освен обдукција вршат и идентификација, од петтемина загинати, тројца се мажи, две се жени, а на еден починат го утврдуваат идентитот. Од Судкса медицина за 1ТВ велат дека по проверките телата ќе бидат предмадени. Сите се возрасни.

Според привичните информации од увидот на скопското обвинителство,  несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, а возачот на реното преминал на спротивната лента на коловозот и директно се судрил со камионот.

Според МВР, возачот на камионот, поради повредите бил пренесен во градската болница „Св. Наум Охридски“.

Игор Стефановски

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top