skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Со три жени дома се чувствувам како паша“: Ексклузивно интервју со Војин Четковиќ (ВИДЕО)

„Со три жени дома се чувствувам како паша“: Ексклузивно интервју со Војин Четковиќ  (ВИДЕО)
  • 15.05.2019

„Па замисли да ми е грда жената? Па тоа би било страшно“, низ мала шега зборувашe српскиот актер Војин Четковиќ за „Ексклузив“.

Имено, по повод одржувањето на претставата „Ноќ на боговите“ во Македонскиот народен театар во Скопје, нашиот тим ја искористи пригодата за да направи интервју со него и да ни раскаже детали за приватниот живот, но и како му оди на професионално поле по неговата неповторлива главна улога во легендарниот филм „Зона Замфирова“.

Погледнете:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top