skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Превирања на јужноамериканскиот континент, закани од Трамп до Турција – Анализа во Студио 1

Превирања на јужноамериканскиот континент, закани од Трамп до Турција – Анализа во Студио 1
  • 14.01.2019

Во отвореното Студио 1, новинарите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски разговараа со колегата Деан Андоновиќ за актуелните светски настани. Повторно во фокусот е американскиот претседател Доналд Трамп, со заканата дека економски ќе ја уништи Турција доколку ги нападне нивните сојузници, курдските единици за народна одбрана.

Во САД уште е актуелна и блокадата на Владата, поради која околу 800.000 луѓе останаа без плати, што покажува дека тврдоглавото натегање за ѕидот меѓу Трамп и Демократите може да ја отвори и опцијата тој да прогласи вонредна состојба и со тоа да ги повлече 5,7 милијарди долари од воениот буџет за изградба на бариерата.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top