skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Превирања на јужноамериканскиот континент, закани од Трамп до Турција – Анализа во Студио 1

Превирања на јужноамериканскиот континент, закани од Трамп до Турција – Анализа во Студио 1
  • 14.01.2019

Во отвореното Студио 1, новинарите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски разговараа со колегата Деан Андоновиќ за актуелните светски настани. Повторно во фокусот е американскиот претседател Доналд Трамп, со заканата дека економски ќе ја уништи Турција доколку ги нападне нивните сојузници, курдските единици за народна одбрана.

Во САД уште е актуелна и блокадата на Владата, поради која околу 800.000 луѓе останаа без плати, што покажува дека тврдоглавото натегање за ѕидот меѓу Трамп и Демократите може да ја отвори и опцијата тој да прогласи вонредна состојба и со тоа да ги повлече 5,7 милијарди долари од воениот буџет за изградба на бариерата.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Back To Top