skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Пратеник од Собранието објави песна која инстантно стана хит на Балканот (ВИДЕО)

Пратеник од Собранието објави песна која инстантно стана хит на Балканот (ВИДЕО)
  • 11.07.2019

Лабинот Тахири – Лаби, е пратеник во косовското Собрание веќе две години, но тоа што го прави познат е неговиот ангажман на музичката сцена со години наназад.

Пратеникот, кој несомнено е меѓу топ-пејачите на албанската музичка сцена, вчера објави и нова песна. Тој е познат пејач не само во Косово туку и меѓу Албанците во Македонија.

Песната која ја објави e со наслов „Бумеранг“, таа е ритмична и летна и по сè изгледа ќе стане и хит, имајќи ги предвид прегледите во Јутјуб.

Ова е вториот музички проект на косовскиот пратеник за две недели.

Тој беше избран како пратеник од редовите на партијата на Беџет Пацоли, но подоцна стана дел од пратеничката група на Алијансата за иднина на Косово, на косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Слушнете како звучи песната:

Back To Top