skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Погледнете го новиот спот на пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ (ВИДЕО)

Погледнете го новиот спот на пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ (ВИДЕО)
  • 28.06.2018

Ја паметите онаа малата Мартија која на регионалното шоу за таленти „Пинкви ѕвездички“ направи да се чувстуваме горди што Македонија поседува талент со вонсериски вокални способности. Токму таа истата Мартија кога се појави за прв пат во 2015 година, вчеравечер го промовираше нејзиниот најнов видео запис и песна која носи наслов „Те сакам“. Во обраќањето на нејзината промоција таа имаше и емотивна порака до нејзината мајка, а тоа со причина бидејќи песната ја посветува на нејзината мајка.


Музиката, аранжманот и текстот се на Александар Масевски, кој вели чест е да се работи со млади и талентирани изведувачи, кои знаат што сакаат и крајниот продукт да биде поразличен од останатите, додека пак спотот е работен со Огнен Шапковски.


Мартија талентот го покажа на „Пинкови ѕвездички“, а го потврди на Детската евровизија во 2016 –та година. Со нејзината „Те сакам“ само покажува дека е доволно зрела, цврсто да застане на нозе и сериозно да нурне во музичките води.

Back To Top