skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Погледнете го новиот спот на пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ (ВИДЕО)

Погледнете го новиот спот на пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ (ВИДЕО)
  • 28.06.2018

Ја паметите онаа малата Мартија која на регионалното шоу за таленти „Пинкви ѕвездички“ направи да се чувстуваме горди што Македонија поседува талент со вонсериски вокални способности. Токму таа истата Мартија кога се појави за прв пат во 2015 година, вчеравечер го промовираше нејзиниот најнов видео запис и песна која носи наслов „Те сакам“. Во обраќањето на нејзината промоција таа имаше и емотивна порака до нејзината мајка, а тоа со причина бидејќи песната ја посветува на нејзината мајка.


Музиката, аранжманот и текстот се на Александар Масевски, кој вели чест е да се работи со млади и талентирани изведувачи, кои знаат што сакаат и крајниот продукт да биде поразличен од останатите, додека пак спотот е работен со Огнен Шапковски.


Мартија талентот го покажа на „Пинкови ѕвездички“, а го потврди на Детската евровизија во 2016 –та година. Со нејзината „Те сакам“ само покажува дека е доволно зрела, цврсто да застане на нозе и сериозно да нурне во музичките води.

Back To Top