skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Отворено Студио 1: Какво време не очекува до Божиќ

Отворено Студио 1: Какво време не очекува до Божиќ
  • 04.01.2019

Денешниот прв блок од Отвореното Студио 1 го започнавме со метеорологот Славчо Поповски со кој разговаравме за моменталната временска состојба во Македонија и за тоа какво време не очекува до празникот Божиќ. Исто така ги информиравме граѓаните и за тоа каква е ситуацијата во околните земји со оглед на тоа дека многу македонски државјани се одлучуваат да патуваат за време на претстојниот викенд.

Во вториот дел се потсетивме на дел од вчерашните гостувања во Отвореното Студио каде гости кај колегите Чомовски и Ордановски беа министерот за здравство Венко Филипче и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Блокот го затворивме со вчерашната дискусија за очекувањата од претстојните претседателски избори за тоа каков претседател и е потребен на Македонија, каде гости во Отвореното Студио 1 беа Зоран Иванов и Емин Аземи.

Целиот блок од Студио 1 погледнете го во видеото:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top