skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Односите Белград – Приштина, избори во Албанија? – анализа во Студио 1

Односите Белград – Приштина, избори во Албанија? – анализа во Студио 1
  • 11.06.2019

Совет за безбедност на ОН – пресметка меѓу српски и косовски претставници, имаше и навреди.

Импичмент во четврток за Илир Мета откако ги одложи изборите.

Распуштен е грчкиот парламент, избори на 7-ми јули, Мицотакис фаворите пред Ципрас.

Трамп одбива да ги прикаже финасиските извештаи од својата приватна компанија.

Анализата од вестите од регионот и светот со колегата Андоновиќ погледнете ги во видеото:

Back To Top