skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Нина Бадриќ вечерва гостинка во „Вечер со Тијана“ (ВИДЕО)

Нина Бадриќ вечерва гостинка во „Вечер со Тијана“ (ВИДЕО)
  • 12.05.2018

Ако оваа недела извојуваме настан кој беше нај коментиран тогаш тоа беше Евровизија, но како велат секое чудо за три дена. Но за настан за кој се зборува цела една недела и едвај чекате повторно да се залепите за тв приемниците и еден час да уживате во добро друштво, смеа и песна, тогаш тоа дефинитивно е емисијата „Вечер со Тијана“ на 1ТВ која буквално го здрма македонскиот медиумски простор.

„Вечер со Тијана“ повторно во сабота на фрекфенција на 1ТВ овој пат со познатата хрватска пејачка Нина Бадриќ која очигледно како и да не слушнала за стареење.  Како што е редот и Тијана како домаќинка, до душа без кафе и локум, но со камера, микрофон и топло добредојде ја пречекавме на Меѓународниот аеродромот во Скопје. А потоа следуваше и кратко интервју пред камерата на 1 TV. Со ова видео е само ќе ви наговестиме дека не смеете да пропуштите ниту еден детал од дружбата помеѓу Нина и Тијана.

Убаво велат „крајот го краси делото“, а токму тој крај ќе може да го погледнете оваа сабота со почеток во 20 часот на 1ТВ. Резервирајте место во вашиот удобен кревет, опуштете се и препуштете се на „Вечер со Тијана“.

Back To Top