skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Собраниската Комисија утре ќе ја започне дебатата по уставните амандмани
Со дополнителни докази на одбраната продолжува судењето за „27 април“
Трајковски по посетата на Груевски во Будимпешта, без коментар пред денешното рочиште за насилството во Центар
Во Врховен расправа по жалбата на Митриновски околу неговото разрешување
Мицоткаис до Ципрас: Не ја спасивте Македонија, туку отстапивте македонска националност и јазик
Гутереш: Преспанскиот договор е пример за мирно решавање спорови
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Недев: Кога работите со огромна љубов и посветеност, резултатите се неизбежни (ВИДЕО)

Недев: Кога работите со огромна љубов и посветеност, резултатите се неизбежни (ВИДЕО)
  • 10.10.2018

Најуспешниот македонски каратист на сите времиња, Дејан Недев стана двократен европски шампион во дисциплините кати и фукуго на 33. европски шампионат во традиционално карате – Белград, Србија.

Недев воедно ги одбрани европските титули од минатиот Европски шампионат,кој во 2016 година се одржа во Крањска Гора, Словенија.

За тоа како е да се биде без конкуренција во Македонија, а рамо до рамо со елитниот карате крем во Европа и светот, за својата врвна форма и наредните предизвици, во отворено студио 1 со Дејан Недев.

 

 

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top