skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Најдобриот спортист и најдобриот млад кошаркар – гости во Студио 1

Најдобриот спортист и најдобриот млад кошаркар – гости во Студио 1
  • 31.12.2018

Најдобриот спортист во Македонија за 2018, Емил Павлов, беше гостин во спортскиот дел од новогодишното Студио 1 на градскиот плоштад.

-Имав најуспешна година во мојата кариера. Откако каратето влезе во олимпиското семејство, јас успеав да станам европски првак. Тоа се случи годинава во мај, а имав и други забележителни настапи, вели Павлов.

Најдобриот млад кошаркар за 2018, Виктор Ефремовски, единствен во историјата на македонската кошарка што успеал да ги обедини титулите во младинска и во сениорска категорија во КК „Работнички“, вели дека годинава што изминува му донела голем успех.

-Оваа година, работиме напорно со нашиот тим, одиме да освоиме пак титула, вели тој.

Разговорите со спортистите погледнете ги во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top