skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Најдобриот спортист и најдобриот млад кошаркар – гости во Студио 1

Најдобриот спортист и најдобриот млад кошаркар – гости во Студио 1
  • 31.12.2018

Најдобриот спортист во Македонија за 2018, Емил Павлов, беше гостин во спортскиот дел од новогодишното Студио 1 на градскиот плоштад.

-Имав најуспешна година во мојата кариера. Откако каратето влезе во олимпиското семејство, јас успеав да станам европски првак. Тоа се случи годинава во мај, а имав и други забележителни настапи, вели Павлов.

Најдобриот млад кошаркар за 2018, Виктор Ефремовски, единствен во историјата на македонската кошарка што успеал да ги обедини титулите во младинска и во сениорска категорија во КК „Работнички“, вели дека годинава што изминува му донела голем успех.

-Оваа година, работиме напорно со нашиот тим, одиме да освоиме пак титула, вели тој.

Разговорите со спортистите погледнете ги во видеото.

Back To Top