skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Младиот фудбалер Димитриевски доби можност да учествува на фудбалскиот камп на Реал Мадрид во Охрид

Младиот фудбалер Димитриевски доби можност да учествува на фудбалскиот камп на Реал Мадрид во Охрид
  • 31.12.2018

Од спортските содржини во новогодишното Студио 1 на градскиот плоштад, новинарот Слаѓан Ивковиќ му го додели на Драгиша Димитриевски ваучерот за учество на фудбалскиот камп на Реал Мадрид, чијшто единствен медиумски и телевизиски партнер од неодамна стана 1ТВ.

Од 14 до 18 јануари, кампот се одржува по втор пат во Македонија, а младиот Димитриевски, кој веќе неколку години активно тренира, доаѓа од социјално загрозено семејство. Неговата најголема желба за 2019 е кога ќе порасне да биде фудбалер, како неговиот омилен играч, Лука Модриќ од Реал Мадрид.

Главниот одговорен за организацијата на фудбалскиот камп на Реал Мадрид, Влатко Тодев.

-Нема подобро чувство од тоа да се додели ваков ваучер на дете кое не е во можност, а има многу голема желба да учествува на ваков реномиран камп, вели тој.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Back To Top