skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Младиот фудбалер Димитриевски доби можност да учествува на фудбалскиот камп на Реал Мадрид во Охрид

Младиот фудбалер Димитриевски доби можност да учествува на фудбалскиот камп на Реал Мадрид во Охрид
  • 31.12.2018

Од спортските содржини во новогодишното Студио 1 на градскиот плоштад, новинарот Слаѓан Ивковиќ му го додели на Драгиша Димитриевски ваучерот за учество на фудбалскиот камп на Реал Мадрид, чијшто единствен медиумски и телевизиски партнер од неодамна стана 1ТВ.

Од 14 до 18 јануари, кампот се одржува по втор пат во Македонија, а младиот Димитриевски, кој веќе неколку години активно тренира, доаѓа од социјално загрозено семејство. Неговата најголема желба за 2019 е кога ќе порасне да биде фудбалер, како неговиот омилен играч, Лука Модриќ од Реал Мадрид.

Главниот одговорен за организацијата на фудбалскиот камп на Реал Мадрид, Влатко Тодев.

-Нема подобро чувство од тоа да се додели ваков ваучер на дете кое не е во можност, а има многу голема желба да учествува на ваков реномиран камп, вели тој.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top