skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Мицкоски се сретна со новата американска амбасадорка Брнс

Мицкоски се сретна со новата американска амбасадорка Брнс
  • 17.07.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со новата американската амбасадорка Кејт Мери Брнс. Како што пишува во соопштението од партијата, ѝ посакал добредојде и изразил надеж дека соработката во текот на нејзиниот мандат ќе биде во насока на подобрување ба стратешките односи помеѓу Република Македонија и САД.

Мицкоски нагласил дека за ВМРО-ДПМНЕ пријателството помеѓу Република Македонија и САД е од особено значење и посочил дека за партијата клучен стратешки интерес е членство на Република Македонија во НАТО и ЕУ.

Back To Top